Losíci bez lepku, mlieka, vajec a sóje

Losíci bez lepku, mlieka, vajec a sóje

sója vajcia sezam ovos psenica mlieko makkyse

Máme koniec októbra a už z každej strany na nás kričia reklamy na Vianoce. Keďže si nechcem lámať hlavu o päť minút dvanásť čo budem piecť na sviatky, dnes som sa zahrala na experimentálnu kuchárku. Upiekla som fantasticky jednoduché, rýchle a hlavne na prvýkrát priam božské pečivo ako na Vianočný tak aj sviatočný stôl.

Losíci bez lepku, mlieka, vajec a sóje sú výbornou alternatívou drobného pečiva pre ľudí, ktorý trpia týmito alergiami, alebo chcú vyskúšať pečenie trošku inak. Hlavnými zložkami v recepte sú mandľová múka, kukuričný škrob, ktorý však môžete nahradiť tapiokovým alebo zemiakovým škrobom, kokosový olej náhrada zaň napríklad bezlaktózové maslo/ maslo a javorový sirup, ktorý tiež môžete vymeniť za med alebo agáve sirup.

Losíci bez lepku, mlieka, vajec a sóje sú vynikajúce, ak ste niekedy piekli domáce princezky chutia rovnako a vôbec nespoznáte rozdiel. Cesto sa nedrobí a po stuhnutí je úplne celistvé.


⇒porcie: 10 kúskov losíkov   doba prípravy: 5 minút + 10 minút odpočívanie cesta + 8 minút pečenie   náročnosť: jednoduchá⇐

Losíci bez lepku, mlieka, vajec a sóje


Ingrediencie

Postup

  1. Kokosový olej vymiešame mixérom do peny. Pridáme javorový sirup, vanilkový a škoricový prášok a štipku soli. Miešame kým sa nám suroviny nespoja.
  2. Potom primiešame ostatné ingrediencie a za pomoci varešky miešame, až nevytvoríme hladké, nelepivé cesto (ak sa Vám cesto stále lepí prisypte múku alebo škrob).
  3. Hotové nelepivé cesto uložíme na 10 minút do chladničky aby sa nám lepšie vykrajovali losíci alebo Vami zvolené tvary.
  4. Po 10 minútach si cesto vyváľkame na ¼ hrúbky a vykrajujeme. Vykrojené tvary ukladáme na plech vyložený papierom na pečenie (opatrne cesto je krehké).
  5. Pečieme pri teplote 200°C cca 8 minút (záleží od veľkosti tvaru).
  6. Upečené pečivo necháme vychladnúť na plechu.

Tip: Losíci bez lepku, mlieka, vajec a sóje sú výborným tipom aj na cookies, kde postup bude rovnaký len zvolíme oválny tvar a väčšiu hrúbku cesta.  Rovnako ako ja ich môžete ozdobiť tmavou, alebo bielou čokoládou, posypať kokosom alebo mandľovými lupienkami.

Losíci bez lepku, mlieka, vajec a sóje

Počet zobrazení 2 718
 

Jeden komentár

Zanechať komentár