Sezamový knäckebrot bez lepku

Sezamový knäckebrot bez lepku

sója vajcia ovos psenica mlieko makkyse arasidy

Sezamový knäckebrot bez lepku neobsahuje alergény akými sú lepok, laktóza, sója či vajcia a hravo ho zvládne upiecť aj úplný laik v kuchyni  yu  Ak patríte do skupiny „ semienkových ” určite Vás tento recept osloví  good Sezamový knäckebrot bez lepku je vynikajúci ako na raňajky tak aj na malé zahryznutie ku vínku alebo k syrovým variáciám. 

Sezamový knäckebrot bez lepku je vyrobený zo sezamových semienok, prirodzene bezlepkovej hladkej kukuričnej múky, ľanových a slnečnicových semienok .

Olejovou zložku v sezamovom knäckebrote bez lepku je kokosový olej. Sezamovému knäckebrotu bez lepku dotvára lahodnú chuť a priam famóznu kombináciu air_kiss Samozrejme ho môžete zameniť za iný tuk napr. olivový olej.

Ľanové semienka zastávajú funkciu vajíčka, aby nám cesto na sezamový knäckebrot bez lepku pekne držal pokope. Viac o náhradách vajíčok viď odkaz Náhrada vajíčok v kuchyni  wink

S použitím hladkej a prirodzene bezlepkovej kukuričnej múky dosiahneme tú pravú knäckebrotovú jemnosť  yes Ak trpíte alergiou na kukuricu, nahraďte kukuričnú múku za prirodzene bezlepkovú ryžovú múku.


⇒ porcie: cca 20 kúskov ( plech o rozmere 40×35 cm )   doba prípravy: 15 min + 1 hodina 45 minút pečenie   náročnosť: jednoduchá ⇐

Sezamový knäckebrot bez lepku


Ingrediencie

Postup

  1. Vo väčšej miske zmiešame všetky suroviny okrem vody na prípravu sezamového knäckebrotu bez lepku. 
  2. Zmes zalejeme vriacou vodou a necháme ju napučať po dobu 10 minút.
  3. Po 10 minútach napučané cesto na sezamový knäckebrot bez lepku premiešame vareškou. 
  4. Cesto premiestnime na papier na pečenie. Za pomoci druhého papiera na pečenie ( položíme ho na vrch cesta aby sa nám cesto nelepilo na valček ) vyvaľkáme tenšie knäckebrotové cesto o veľkosti plechu.
  5. Takto pripravené cesto na sezamový knäckebrot bez lepku prenesieme na plech. 
  6. Odstránime vrchný papier na pečenie a pečieme pri teplote 150 °C po dobu 30 minút.
  7. Po 30 minútach sezamový knäckebrot bez lepku nakrájame na obdĺžniky a dáme ho piecť ešte ďalších 45 minút.
  8. Upečený sezamový knäckebrot bez lepku necháme pred konzumáciou úplne vychladnúť  yes 

Tip: Sezamový knäckebrot bez lepku vydrží neuveriteľne dlho, ak ho budete skladovať v plechových alebo iných dobre uzatvárateľných nádobách  wink

Sezamový knäckebrot bez lepku

Sezamový knäckebrot bez lepku

Sezamový knäckebrot bez lepku

 

Počet zobrazení 980
 

Zanechať komentár