Banquet – hodnotenie značky a recenzia + (zľavový kupón)

Značka Banquet vznikla pred viac ako 15 rokmi a za ten čas sa jej podarilo nanovo definovať kulinárske zážitky a zanechať nezmazateľnú stopu vo svete hobby aj profi kuchárov

Značka prináša na trh kompletnú ponuku produktov pre kuchyňu a jedáleň a svoj sortiment neustále rozširuje o stovky noviniek ročne. Je to reakcia na konkrétne priania zákazníkov, ale spoločnosť sa aj pri tom drží svojej filozofie a nastaveného štýlu, ktorý charakterizuje ľahkosť, sviežosť a optimizmus.

 

Ponuka značky Banquet

Ponuka značky je rozdelená do šiestich hlavných kategórií:

Príprava pokrmov

Vybavenie na prípravu pokrmov ma za úlohu zefektívniť prípravné práce a varenie. Sú nevyhnutné pre každú kuchyňu - od krájania zeleniny až po mletie orechov a drvenie ľadu.

Kuchynské vybavenie Banquet na prípravu pokrmov môžeme rozdeliť do viacerých podskupín.

 • nože
 • dosky na krájanie
 • misky na miešanie
 • strúhadlá, krájače a škrabky
 • kuchynské mlynčeky
 • cedidlá

Nože Banquet

Nôž Banquet

Existuje veľa rôznych typov nožov, v skutočnosti však potrebujete iba jeden alebo dva. Kuchársky nôž je nepochybne najuniverzálnejším z nožov. Budete ho môcť použiť na väčšinu svojich potrieb pri rezaní, krájaní a sekaní.

Ideálne je jeho spárovanie s nožom na krájanie. Má menšiu veľkosť a kratšiu čepeľ, ktorá poskytne väčšiu kontrolu pre jemnejšiu prípravu.

Dosky na krájanie Banquet

Dosky na krájanie Banquet

Je len na vás, či si vyberiete plast alebo staré dobré drevo. V ideálnom prípade si kúpite viac dosiek pre rôzne druhy potravín (surové mäso, umytá zelenina, ryby, mliečne výrobky). Zníži to riziko krížovej kontaminácie v kuchyni, ktorá by mohla viesť k otrave jedlom.

Misky na miešanie Banquet

Súprava misiek

Sú chvíle, keď musíte skombinovať viacero ingrediencií. Dobrá mixovacia nádoba by mala byť dostatočne veľká, aby zvládla veľké množstvo ingrediencií a zároveň by mala poskytovať dostatok priestoru pre proces miešania.

V ponuke značky nájdete veľký výber plastových, keramických aj nerezových misiek.

Strúhadlá, krájače a škrabky

Strúhadlo

Títo drobní pomocníci urýchlia a zefektívnia kuchynskú rutinu. V ponuke nájdete tradičné kúsky, ale aj moderné multifunkčné nástroje.

Kuchynské mlynčeky

Kuchynský mlynček Banquet

Účelom mlynčeka v kuchyni je zmenšiť veľkosť pôvodne veľkých kusov potravín. Mnoho rôznych druhov brúsok sa používa na mnoho rôznych úloh.

Banquet ponúka rozmanité typy týchto nástrojov – od mlynčekov na mäso a strúhanku cez mlynčeky na kávu a korenie až po praktické multifunkčné zariadenia.

Cedidlá Banquet

Cedidlá Banquet

Kuchyňa sa bez nich nezaobíde. V ponuke značky nájdete klasické plastové, kvalitné nerezové, ale aj teraz veľmi trendy silikónové cedidlá, ktorých najväčšou prednosťou je veľmi dobrá skladnosť.

Varenie, pečenie

Smart a jednoduché varenie si vyžaduje správne vybavenie. A hoci svet kuchyne neustále prichádza s elegantnými, trendovými a vzrušujúcimi kuchynskými vychytávkami, neznamená to, že ich aj potrebujete.

V skutočnosti, všetko čo potrebujete nájdete v ponuke značky Banquet - kvalitná súprava hrncov a panvíc, pekáče a formy na pečenie. A to všetko vyrobené z kvalitných materiálov, majú dlhú životnosť, sú bezpečné a veľmi ľahko sa udržiavajú.

Hrnce Banquet

Červený hrniec Banquet

V ponuke nájdete kompletnú kolekciu hrncov aj panvíc. Záleží len vás, či sa ich rozhodnete kúpiť jednotlivo, alebo ako set. Nezávadnosť materiálov je garantovaná a dizajn nasleduje súčasné trendy.

Obľúbené sú hrnce z nerezovej ocele napríklad v sadách Matte Line, Akcent, Cassida. Ale nájdete tu aj hrnce zo smaltovanej ocele a liateho hliníka s nepriľnavým povrchom.

Panvice Banquet

Banquet Panvica

Panvica Banquet napĺňa všetky požiadavky kladené na tento typ výrobku – efektívny prenos tepla, bezpečnosť materiálu, jednoduchá manipulácia. 

Pekáče a formy na pečenie Banquet 

Forma na vianočku

Táto kategória značky sa môže pochváliť nielen širokým sortimentom výrobkov, ale predovšetkým profesionálnym prevedením pokiaľ ide o materiály.

V ponuke nájdete nerezové pekáče, pekáče z uhlíkovej ocele, ale aj z moderného silikónu, tradičného plechu, keramiky aj varného skla.

Stolovanie

Jedálenské súpravy a poháre značky premenia každé stolovanie na zážitok hodný „banketu“. Či už ide o dizajn alebo materiál, máte z čoho vyberať. Porcelán, keramika, sklo, v klasickom aj trendovom prevedení.

Jedálenské súpravy Banquet

 

Jedálenská súprava banquet

Jedálenský riad, zvyčajne označovaný ako porcelán alebo keramika, je čokoľvek, čo sa používa na podávanie malých množstiev pokrmov počas stolovania. „Stolový riad“ označuje širokú kategóriu tanierov, od hlbokého taniera až po dezertný.

V ponuke značky Banquet, okrem klasických súprav a samostatných tanierov nájdete aj detské jedálenské súpravy s dizajnom milých rozprávkových postavičiek.

Poháre Banquet

Poháre Banquet

Sofistikované stolovanie sa nezaobíde bez vhodne zvolených pohárov. Banquet to vie a  preto ponúka rôzne druhy skla, aby ste z každého typu nápoja vyťažili maximum chuti.

Skladovanie potravín

Uchovávajte ktorúkoľvek z ingrediencií v najlepšom možnom stave. Správne skladovanie potravín pomáha zachovať kvalitu a dlhú životnosť potravín a ponuka boxov a dóz značky Banquet to zabezpečí.

Ostatné výrobky do domácnosti

Dynamický sortiment je to, čo charakterizuje značku Banquet snáď najlepšie.

Či už ste fanúšikmi tradičnej, či vidieckej kuchyne, alebo milujete moderný minimalizmus, všetky veci a vecičky, ktoré sú v súčasnej kuchyni potrebné, Banquet má.

Jeho produktové rady pokrývajú všetky možné štýly a trendy, ktoré v oblasti vybavenia jedálne a kuchyne existujú. A to sa týka aj materiálov. Nesleduje len súčasné trendy, ktorým dominuje silikón, nerez a nepriľnavé povrchy, ale sa drží aj overenej klasiky - či už to je drevo, smalt, alebo keramika.

V ponuke ostatných výrobkov nájdete napríklad:

 • sendvičovače
 • termosky a fľaše
 • termomisy
 • kuchynské náčinie
 • domáce potreby
 • soľničky a koreničky
 • campingové doplnky
 • vázy
 • príslušenstvo ku grilom
 • a ešte oveľa viac

Výpredaj a zľavový kód

Do tejto kategórie sú zaradené produkty, ktoré aktuálne získate za zvýhodnenú cenu.

Keďže Banquet zostal verný klasickým kamenným predajniam - v súčasnosti ich je po celom Slovensku presne 30, rovnako klasický Banquet leták v dostatočnom predstihu informuje svojich zákazníkov o nadchádzajúcich akciách a zľavových kupónoch.

Ak plánujete nákup značky Banquet napríklad v obchode 4home.sk, môžete využiť zľavové kupóny:

 • AF3 – zľava 3 € na nákup
 • AFS3 – zľava 3 % na nákup

Kód jednoducho zadajte pri objednávke.

Žiaľ, Banquet eshop ako taký, neexistuje, akciové výrobky značky nájdete na obľúbených portáloch označené štítkom výpredaj.

Aktuálne vo výpredaji

K dátumu publikácie článku som našla vo výpredaji, okrem iných, nasledujúce zľavy:

 • Banquet Mlynček na korenie gravitačný EXCELLENT, 20 cm – zľava 28%
 • Banquet 18-dielna jedálenská súprava Dolores  – zľava 51%
 • Banquet Nerezová panvica s nepriľnavým povrchom Paella, 32 cm – zľava 25%
 • Banquet Termoska nehrdzavejúca Akcent, 1 l – zľava 41%

Hodnotenie značky

Pokiaľ ide o sortiment výrobkov z oblasti vybavenia kuchyne a jedálne, snáď neexistuje produkt, ktorý by značka vo svojom portfóliu nemala. A navyše dizajn osloví pravdepodobne každého, od zarytého tradicionalistu po puristického minimalistu a všetko medzi tým.

Veľmi priateľské je aj nastavenie cien. En bloc. V kompletnej ponuke som nenašla nič, nad čím by som sa mohla zhroziť, že má premrštenú cenu. A akcie, výpredaje a zľavové kupóny to ešte stupňujú.

Úplne na záver by som rada pridala aj osobnú skúsenosť. Týka sa Banquet predajne v Nových Zámkoch, ktorá bola otvorená pred niekoľkými mesiacmi ešte pravdepodobne nemá vytvorenú veľmi širokú zákaznícku základňu. Má na to však obrovskú šancu.

Primárne nie kvôli sortimentu (aj keď ten je samozrejme v poriadku), ale vďaka pani predavačke, ktorá tu pracuje. Je milá, ľudská, ochotná hľadať riešenia a v žiadnom prípade nedá najavo, že jej leziete na nervy vy, alebo jej práca.

Ak má značka v každej svojej prevádzke takýchto zamestnancov, o zákazníkov zaručene nebude mať núdzu.

4.9/5 - (37 votes)

Najnovšie články

Podobné články