Harmonický interiér s pomocou vhodných kombinácií farieb

Jedna z najdôležitejších vecí pri zariaďovaní svojho nového bývania, alebo rekonštrukcii je správny výber farieb do jednotlivých miestností. V ponuke je nespočetné množstvo možností a rôznych farebných kombinácií. Ako si však vybrať vhodnú kombináciu? Čo je v dnešnej dobe trendy?

1. Prírodné tóny

V dnešnej dobe je výber farieb do interiéru v prírodných tónoch veľmi populárny. Ide predovšetkým o rôzne odtiene hnedej, sivej či zelenej. Ak vhodne nakombinujete tieto farby spolu s nábytkom napríklad z masívneho dreva, docielite interiér, ktorý bude vyžarovať pohodu. Skúste pridať do vášho príbytku živé zelené rastliny, ktoré prírodný nádych skvele doplnia, a stelesnená harmónia je na svete. Jednotlivé odtiene ponúkajú každé farby laky, tie kvalitnejšie ponúkajú aj možnosť namiešať si podľa vašich predstáv.

2. Kontrastné farby

Ak chcete svoj interiér odlíšiť a ste odvážny, toto riešenie je práve pre vás. Kontrast protichodných farieb ako čierna a biela, fialová a žltá, modrá a oranžová? Pre niekoho by to bolo moc výrazné a rušivé. No ak chcete vytvoriť dramatický efekt a pritiahnuť pozornosť, je práve toto ideálnym riešením pre váš interiér. Predsa len, váš domov by mal odzrkadľovať to, aký ste človek. Ak ste v bežnom živote extrovert, ktorý miluje farby, s veľkou pravdepodobnosťou tak bude vyzerať aj váš interiér. Popustite uzdu svojej fantázie, nezamýšľajte sa nad tým, čo povie okolie, ale urobte to tak, aby ste sa domov radi vracali a boli šťastný.

3. Neutrálne s výrazným prvkom

Toto riešenie patrí v súčasnej dobe medzi azda najobľúbenejšie. Spojíte neutrálne odtiene bielej, sivej či béžovej s jednou dominantou v miestnosti – napríklad s gaučom, ktorý by mohol byť jemne ružový, kobaltovo modrý, machovo zelený alebo horčicovo žltý. Všetko sa bude krásne dopĺňať a vytvoríte si nádherný interiér.

Je dôležité uvedomiť si, že to, aké farby použijeme v našom interiéri má veľký vplyv na našu náladu, pocity a to, aký máme dojem z nášho domova. Netreba tiež zabúdať na fakt, že farba stien ovplyvňuje naše vnímanie priestoru, jeho svetlosť, veľkosť a celkovú atmosféru.

Zdroj obrázku: Krakenimages.com/ stock.adobe.com

Ohodnotiť článok

Najnovšie články

Podobné články