Šikovné kamarátky v podobe kuchynských drezových batérií

Neoddeliteľnou súčasťou každej kuchyne je okrem kuchynského drezu aj vodovodná batéria. Bez ohľadu na to, či ide o byt, dom, reštauráciu alebo iné verejné zariadenie, výber týchto komponentov dodáva kuchyniam ten správny šmrnc. Vlastnosti ako materiál, farba, ale i tvar uzatvárajú kruh nielen z estetického, ale i praktického hľadiska.

Uľahčite si prácu s modernou drezovou batériou

Kúpa kuchynskej drezovej batérie znie ako jednoduchá úloha. Avšak precíznym výberom možno dosiahnuť výsledok v podobe modernej kuchyne. Už len všedné práce, ako umývanie ovocia a zeleniny či prepláchnutie hrnca, si vieme zjednodušiť. Napomáha tomu fakt, že dnes máme k dispozícii napríklad drezovú batériu s výsuvnou sprchou, pohybovým senzorom, ale i také, ktoré využívajú technológie hlasovej aktivácie. Praktickou pomôckou je aj flexibilné rameno, vďaka ktorému nasmerujeme prúd vody presne tam, kam potrebujeme.

Povrchová úprava batérie

Ďalší výrazný aspekt je povrchová úprava, respektíve materiál použitý pri výrobe. Najviac obľúbený je chróm, mosadz a nerez – dominujú nižšou cenou, no napriek tomu dokážu pôsobiť elegantne aj s jednoduchým dizajnom. Ak sa rozhodujeme pre granitový drez, samozrejmosťou bude pravdepodobne aj granitová batéria. Môže sa však stať, že pri lacnejších alternatívach ide o zlúčeniny granitu, a tak sa strácajú jeho úžasné vlastnosti, hlavne odolnosť voči vysokým teplotám, špine a baktériám. Tam, kde je potrebné sa vyhrať s farbami, obsadzuje prvé miesto keramika, ktorá vyplní potrebnú farebnú škálu a zachováva si pri tom pevnosť a odolnosť.

Čierna – elegancia a luxus vo vašej kuchyni

Elegancia a luxus je to, čo túto farbu vystihuje, a platí to pre každý objekt, nielen v umeleckej, ale aj dizajnérskej sfére. Ak ste si už správne vybrali vyššie spomenutú batériu, je čas sa sústrediť aj na samotné umývadlo. Čierny drez je ideálnym doplnkom každej kuchyne, nielen tej tmavej. Ide v podstate o univerzálnu voľbu, ktorá je navyše veľmi moderná.

Perfektne ho doplní čierna drezová batéria, ale zvoliť môžete aj kontrastné alternatívy, napr. chrómové či mosadzné modely. Aj keď je čierna farba možno dominantná, netreba zabúdať, aký účel má drez plniť. Horúca voda, priame slnečné svetlo či chemikálie nesmú ani časom znemožniť funkčnú úlohu kuchynského drezu, ale ani ovplyvniť jeho estetiku.

Zdroj foto: Joseph Hendrickson / Shutterstock.com

Ohodnotiť článok

Najnovšie články

Podobné články