Vysoké vianočné stromčeky. Kam sa hodia?

Máte radi vianočné obdobie, pretože sa vaša domácnosť premení na ligotavé rozprávkové kráľovstvo? Nebojte sa trochy gýču, Vianociam sa hodí. Od vianočných vencov a girlánd, ktorými ste hojne zdobili vaše domácnosti doteraz, prejdite k vysokým variantom vianočných stromčekov. Nie všade sa však vojdú. Aké sú možnosti?

Pýcha komerčných priestorov

Vysoké vianočné stromčeky si najčastejšie spájame s priestrannými komerčnými priestormi. Chodby nákupných centier, výklady, pódiá, vstupné priestory bánk, škôl a iných pracovísk si jednoducho veľký vianočný stromček môžu dovoliť, pretože ich netrápia nízke stropy ani obmedzený priestor. Veď boli navrhnuté tak, aby mohli privítať veľa návštevníkov. V komerčných priestoroch je bežné natrafiť na umelé vianočné stromčeky s rozmerom od 300 cm, ale aj vyššie. Stromčeky bývajú honosne vyzdobené a naštylizované tak, aby sa pri nich hostia mohli odfotiť a nasať vianočnú atmosféru.

Vysoký vianočný stromček u nás doma

Je veľmi pravdepodobné, že pokiaľ bývate v byte, príliš vysoký a mohutný vianočný stromček si nebudete môcť dovoliť. Stromček sa musí dostať cez schodisko/výťah alebo vchodové dvere a ďalšia podstatná vec je, že sa musí zmestiť do obývačky po šírke aj výške. Preto vysoké verzie vianočných stromčekov nachádzame najmä v rodinných domoch. Zvlášť staršie rodinné domy sa môžu tešiť z pomerne vysokých stropov a často aj z priestranných hál a obývačiek. Kam všade sa dá stromček umiestniť?

  • Vedľa schodiska: Vianočný stromček pri schodisku ozdobenom girlandou je častým obrázkom z amerických vianočných filmov. No tieto Vianoce sa ním môžete popýšiť aj vy.
  • Do vstupnej haly/chodby: Zaujmite vaše návštevy hneď pri vstupe do vášho domu. Aj vďaka vysokému vianočnému stromčeku vo vstupnej chodbe sa nadopujú príjemnou vianočnou náladou.
  • Do obývačky: Ak sa rozhodnete vysoký vianočný stromček s rozmerom 240 cm a viac umiestniť do obývačky, vyberte mu miesto, kde bude stredobodom pozornosti.
  • Do jedálne: Štedrá večera pri rozžiarenom vianočnom stromčeku? Vychutnajte si túto slávnostnú chvíľu naplno.
  • Pred veľké okno: Doprajte aj okoloidúcim radosť tešiť sa z vášho nádherného vianočného stromčeka. Umiestnite ho k oknu a ozdobte ním ulicu.

Čo pri výbere vysokých vianočných stromčekov nepodceniť

1. Umelý vianočný stromček väčších rozmerov vám musí prejsť cez dvere.

2. Medzi stropom a vrcholom vianočného stromčeka treba nechať rezervu 30 cm.

3. Vysoký vianočný stromček musí byť stabilne rozložený a umiestnený, aby sa na niekoho nezrútil.

4. Oceníte, ak má vianočný stromček zabudované LED osvetlenie. Ušetríte čas pri zdobení.

5. Čím väčší stromček, tým viac osvetlenia a ozdôb si vyžaduje, myslite na to.

Keď stromček prezentuje vášho vianočného ducha

Vianoce nemilujú len malé deti, ale aj všetky kreatívne bytosti, ktoré v tomto slávnostnom období dostanú šancu realizovať sa. Kedy, ak nie práve na Vianoce, dostáva naša fantázia najväčší rozlet? Viac času trávime v interiéri, zahĺbení v myšlienkach, a tak máme možnosť si všetko dokonale premyslieť. S predstavou, že budeme doma zavretí ešte najbližšie dva mesiace, pretože vonku je blatisto, sychravo a temne, získava vianočné tvorenie nový rozmer.

Na pleciach nám leží dôležitá úloha. Dotiahnuť vianočnú estetiku našich domovov do takej miery, že nás to von ani ťahať nebude. A čím väčší vianočný stromček, tým väčšmi sa na ňom vieme vyšantiť. Vyberte si z ponuky vysokých vianočných stromčekov na stránkach mojvianocnystromcek.sk a privítajte najbližšie Vianoce vo veľkom.

5/5 - (1 vote)

Najnovšie články

Podobné články