Ako pomáha ultrazvukový zvlhčovač vzduchu

V súčasnej dobe, sa stáva zdravé prostredie pre život a hlavne to, čo dýchame prioritou číslo jedna. Ľudia si čoraz viac uvedomujú, na čom skutočne záleží, a to, že čistý a vlhký vzduch je nevyhnutý pre zdravie človeka – o tom ani netreba debatovať. Poďme sa spoločne pozrieť na to, ako funguje zvlhčovač vzduchu, a prečo je vhodné mať ho doma.

Ultrazvukový zvlhčovač vzduchu

Tieto prístroje fungujú na princípe ultrazvukovej technológie. Ultrazvuk rozvibruje membránu, ktorá vytvára veľmi malé kvapôčky vody, ktoré sa vďaka ventilátoru rozptyľujú do celej miestnosti, kde sa vyparia – čo zvyšuje vlhkosť v miestnosti.

Ultrazvukové zvlhčovače vzduchu sú veľmi tichými spoločníkmi. Tichá prevádzka zaručuje nerušený nočný spánok, čo je dôležité hlavne pre rodiny s deťmi. Para ktorá z neho vychádza a zvlhčuje vzduch v miestnosti je studená a teda bezpečná aj pre tých najmenších. Jeho spotreba energie je veľmi nízka, čo patrí k nesporným výhodám pri jeho používaní.

Ďalšou výhodou pri používaní zvlhčovača vzduchu je to, že stačí pridať pár kvapiek vášho obľúbeného aromatického alebo esenciálneho oleja, a zvlhčovač vám nielenže vytvorí príjemne vlhký vzduch vo vašej domácnosti, ale zároveň bude aj distribuovať obľúbenú vôňu.

Okrem výhod, ktoré prináša zvlhčovač vzduchu v oblasti zdravia, je tu aj estetický prínos. Momentálne sú na trhu modely navrhnuté tak, aby boli štýlovým doplnkom do vášho interiéru. Dostupné sú v rôznych farbách, veľkostiach a dizajnoch, a tak môžu elegantne zapadnúť do akéhokoľvek priestoru.

Prečo je suchý vzduch problémom?

Suchý vzduch so sebou prináša mnohé zdravotné komplikácie. Ide napríklad o:

  1. Suché oči – a časté zápaly spojiviek.
  2. Podráždenie dýchacích ciest – zápaly nosovej sliznice, hrdla a dráždivý kašeľ.
  3. Podráždená pokožka – jej vysušovanie spôsobuje predčasné
  4. Zvýšená chorobnosť.

Všetky tieto problémy môžeme eliminovať a vyriešiť s pomocou kvalitného zvlhčovača vzduchu. To je aj zámerom firmy Stadler Form, ktorá sa snaží vyvíjať tie najkvalitnejšie zariadenia na podporu zdravia. Nájdete tam produkty na zvlhčenie, čistenie, ochladenie, ohrievanie vzduchu a rozvoňanie celej domácnosti.

Ohodnotiť článok

Najnovšie články

Podobné články