Najposlušnejšie plemená psov – výcvik zvládne aj dieťa (TOP 7)

Chcete mať doma oddaného zvieracieho priateľa, ktorý je ľahko zvládnuteľný? Poradíme vám, ktoré psy sú najposlušnejšie a ich výcvik je tak jednoduchý, že ho zvládne aj začiatočník či dieťa.

Inteligencia psov a ich učenlivosť

Inteligencia nie je výsadou len ľudí, ale aj psov. Každé plemeno má iné schopnosti učenia sa, pričom niektoré sa rýchlo prispôsobia novým príkazom.

Tieto plemená dokážu po piatich opakovaniach príkaz zvládnuť a navždy si ho zapamätať. Ktoré sú to?

Všetko pre vášho psíka

1. Border kólia – Einstein medzi psami

Border kólia je často označovaná ako „Einstein všetkých psov“ vďaka svojej mimoriadnej inteligencii.

border kólia

Toto plemeno vyniká v agility závodoch a dokáže sa veľmi rýchlo naučiť nové príkazy. K šťastnému životu potrebuje veľa priestoru a pravidelný aktívny pohyb.

Border kólia vyžaduje pozornosť, no odmení vás poslušnosťou, prítulnosťou a pokojom.

2. Pudel – Temperamentný a učenlivý

Pudel je ďalším plemenom, ktoré je ľahko vycvičiteľné. Vyznačuje sa vysokou inteligenciou a túžbou po nových úlohách. Tento aktívny pes potrebuje pravidelný pohyb a častý kontakt s rodinou, pretože má rád pocit stability. Pudli sú výborní spoločníci a ich výcvik zvládne aj dieťa.

3. Nemecký ovčiak – Neúnavný ochranca

Nemecký ovčiak je známy svojou výnimočnou inteligenciou a pracovitosťou, čo z neho robí ideálneho psa pre náročné úlohy v armáde a polícii. Toto plemeno sa vyznačuje rýchlymi reakciami, vysokou učenlivosťou a neochvejnou vernosťou svojej rodine.

Toto plemeno je veľmi učenlivé, bystré a zvedavé s rýchlymi reakciami.

Jeho prirodzený inštinkt chrániť svojich blízkych z neho robí vynikajúceho strážcu a neúnavného ochráncu, ktorý sa dokáže prispôsobiť rôznym situáciám a výzvam. Nemecký ovčiak je silnou osobnosťou, ktorá je schopná obetovať čokoľvek pre bezpečnosť svojej svorky a miluje prítomnosť detí, s ktorými vytvára pevné a ochranné puto.

4. Zlatý retriever – Oddaný pomocník

Zlatý retriever je známy svojou učenlivosťou a ochotou dosahovať vysoké ciele. Toto plemeno často využíva polícia aj slepci.

zlatý retriever

Jeho šikovnosť je až neuveriteľná – po výcviku dokáže otvoriť dvere alebo priniesť požadovanú vec.

Zlatý retriever je verný a oddaný parťák, ktorý vás vždy ochráni.

5. Yorkshirsky teriér – Malý, ale odvážny

Yorkshirsky teriér je najobľúbenejším psím plemenom na Slovensku. Tento očarujúci psík s veľkým egom je spoločenský a svojím zjavom púta pozornosť.

yorkshir

Pod lesklou srsťou bije odvážne srdce teriéra túžiace po dobrodružstve, čím oslovuje široké spektrum chovateľov.

6. Labrador retriever – Prítulný rodinný spoločník

Labradorský retriever je jedným z najpopulárnejších plemien na svete. Tento inteligentný, priateľský a aktívny pes je skvelým rodinným spoločníkom.

labrador

Jeho priateľská povaha, univerzálnosť a blízky vzťah k členom rodiny vrátane detí ho robia ideálnym pre mnoho psíčkarov.

7. Maltézsky psík – Elegantný a učenlivý

Maltézsky psík je elegantné malé plemeno s dlhou hodvábnou srsťou.

Je inteligentný, živý a učenlivý, čo z neho robí ideálneho spoločníka aj do menších priestorov.

Tento psík je vhodný pre rodiny s deťmi, seniorov aj športovo založených ľudí. Je veľmi prispôsobivý a obľúbený pre svoju nežnú povahu.

najposlušnejšie plemená psov

Záver

Vybrať si správneho psa je dôležité, najmä ak hľadáte plemeno, ktoré je ľahko vycvičiteľné a vhodné aj pre začiatočníkov či deti. Border kólia, pudel, nemecký ovčiak, zlatý retriever, yorkshirsky teriér, labrador retriever a maltézsky psík sú príkladmi plemien, ktoré vynikajú inteligenciou a poslušnosťou. Každé z týchto plemien vám poskytne verného a oddaného spoločníka, ktorý obohatí váš život.

Zdroje:

  1. https://www.rd.com/list/puppies-easiest-hardest-train/
  2. https://www.quora.com/What-dog-breeds-are-easy-to-train-good-with-kids-don-t-shed-too-much-and-are-intelligent
4.9/5 - (10 votes)

Najnovšie články

Podobné články