Letné výzvy pre psíčkarov – vyvážená strava a ochrana pred kliešťami

Letné obdobie prináša psíčkarom viaceré výzvy, aby boli ich domáci miláčikovia v komforte a v pohode. Pri vyšších teplotách je možno ešte viac potrebné dbať na správnu a vyváženú stravu, a taktiež na ochranu pred kliešťami či inými parazitmi. Aj v tomto prípade platí, že prevencia je vždy menej nákladná a bolestivá než riešenie už vzniknutých problémov.

Chráňte svojich psíkov

Keďže kliešte sa presúvajú do čoraz nižších polôh i mestských parkov, existuje riziko neželaného hostiteľa prakticky kdekoľvek a kedykoľvek počas ich sezóny. Najmä, ak teda chodíte so psíkmi do prírody či na zatrávnené plochy, mal by byť antiparazitný obojok pre psov súčasťou vašej výbavy na vychádzky. Naozaj nestojí veľa, no prináša prírodnú prevenciu pred kliešťami, blchami či inými parazitmi. Neobsahuje chémiu a je teda bezpečný pre psíka, vás i pre prírodu. A môže zamedziť problémom súvisiacim s prisatím a vyberaním kliešťov.

Aj vhodná a vyvážená strava

Toto je celoročná záležitosť, no leto svojou náročnosťou aj na psí organizmus prináša ešte väčšie nároky na hydratáciu stravovanie. Čo sa týka hydratácie, myslite na to, že psíci, najmä tie s tmavšou srsťou, ťažšie znášajú priame slnko a teplo. Skúste jednak presunúť prechádzky na časy, keď je už teplota nižšia a viac tieňov, no najmä dbajte na dostatok vody. A čo sa týka stravy, skúste dať psíkovi to najlepšie. Veľmi obľúbenou alternatívou sú za studena lisované granule, ktoré prinášajú viacero benefitov.

Prečo za studena lisované?

Tento typ granúl je vyrábaný pri nižších teplotách, čo prináša viacero výhod. V prvom rade je tu zachovanie živín, ďalej lepšia stráviteľnosť, menšie riziko vzniku alergií a najmä, čistá prírodná chuť granúl. Nielen na leto to teda môže byť lepšia voľba ako vašim psíkom zabezpečiť dostatok živín pre ich zdravý vývoj a život.

Zdroj obrázku: Юлия Завалишина / stock.adobe.com

Ohodnotiť článok

Najnovšie články

Podobné články