Voyo: Milujem alebo nenávidím túto službu? (recenzia)

V posledných rokoch sa streamovacie služby rozmohli neuveriteľnou rýchlosťou. Stále viac ľudí je pripravených „prestrihnúť šnúru“ a zbaviť sa káblov v prospech služieb, ktoré im umožňujú streamovať obsah podľa vlastného výberu. Za týmto trendom nezaostáva ani Slovensko vo forme služieb ako Joj Play, Voyo, DAFilms, Aerovod…

Prečo práve recenzia Voyo?

Prečo som sa rozhodla pozrieť dnes bližšie na Voyo, streamovaciu službu TV Markízy, ktorú bežne, rovnako ako ani ostatné slovenské stanice, okrem RTVS, nesledujem? Že prečo?

Neuveriteľné množstvo prehnane dlhých reklám a pre mňa nezaujímavá programová ponuka. S týmto ale nie som sama, v mojom okolí sa s podobným názorom stretávam často.

Preto ma zaujal rozhovor so šéfom Markízy pánom Settele, uverejnený v niektorom e-denníku. Spomenul v ňom okrem iného, že Voyo si už môže pripísať viac ako 550 tisíc predplatiteľov, čo nie je málo. A to ani v tom prípade, že toto číslo zahŕňa aj predplatiteľov voyo.cz.

Prebudilo to moju zvedavosť – dokázala TV Markíza prekročiť svoj pomyselný tieň a priniesla na trh produkt, ktorý je zaujímavý aj pre jej „nefanúšikov“? Skúsme to zistiť.

 

Voyo.sk – prvý dojem

Keď otvorím v prehliadači stránku voyo.sk, otvorí sa úvodná strana, z ktorej sa bez prihlásenia, resp. registrácie neviem dostať ďalej. Čiže sa od vás očakáva, že sa registrujete bez toho, aby ste vedeli, aká je ponuka.

V porovnaní s inými streamovacími službami je to výrazné mínus.

V počítači sa to obísť dá. Zadáte do prehliadača voyo.sk – a objaví sa toto:

Prehliadač

Neotvoríte stránku, len kliknete na niektorú z možností – Filmy, Živé vysielanie…  otvorí sa daná kategória. Na televízore to však možné nie je. Teda je, ak si ale aj v ňom otvoríte najprv internetový prehliadač.

Registrácia

Služba ponúka možnosť vyskúšať ju na 7 dní zadarmo. Takže sa registrujem. V druhom kroku si môžete vybrať typ predplatného a tu sa vlastne dozviete, že akcia zadarmo nezahŕňa kompletnú ponuku.

Voyo - registrácia

Tretí krok žiada údaje o platobnej karte, z ktorej po uplynutí 7 dní budete platiť mesačne 5,99 eur. Vzápätí je odomknutý vstup a dostanete nasledujúce oznámenie:

Aktivácia

Ak sa po 7 dňovej skúšobnej dobe rozhodnete, že túto službu predsa len nepotrebujete, nezabudnite svoju registráciu ZRUŠIŤ.

V opačnom prípade bude automaticky obnovená a z karty vám strhnú prvý poplatok.

Ponuka Voyo

Hlavná stránka je farebná, pútavá a pritom jednoduchá a veľmi prehľadná. Programová ponuka je rozdelená na nasledujúce kategórie:

 • Novinky
 • Filmy
 • Seriály
 • Relácie
 • Šport
 • Niké Liga
 • Deti
 • TV naživo
 • Obľúbené
 • Pripravujeme

 

Poďme sa na ne pozrieť detailnejšie.

Novinky

Táto kategória má svoje podskupiny: Najnovšie filmy, Najnovšie seriály a relácie, Deti, Pripravujeme a Obľúbené na Voyo.

 Novinky

Najnovšie filmy

Aktuálne v novinkách nájdete predovšetkým komédie, drámy, romantické filmy a filmy nakrútené podľa skutočných udalostí. Mňa z tejto plejády zaujal len film Kód Enigmy s Benedictom Cumberbatchom v hlavnej úlohe. Toto je ale samozrejme veľmi subjektívne.

Najnovšie seriály a relácie

V tejto sekcii vzbudili moju pozornosť originálny seriál Voyo s názvom Extraktori a reality show Jama levova – táto aj z toho dôvodu, že poznám jej zahraničné formáty a zaujíma ma ako obstojí jej česko-slovenská mutácia.

Deti

Najmenší si určite nájdu svoju obľúbenú novinku.

Pripravujeme

Tu nájdete zoznam programov, ktoré sa na obrazovku ešte len dostanú, s uvedením dátumu premiéry v pravom hornom rohu, čo považujem za smart detail.

 Pripravujeme

Obľúbené na Voyo

Nájdete tu dobre známe filmy, ktoré už každý, v rámci svojho obľúbeného žánru, určite videl.

Hodnotenie kategórie Novinky

Pokiaľ ide o kategóriu Novinky, pravdepodobne si väčšina divákov vie nájsť „to svoje“. Je zastúpených viacero žánrov a predpokladám, že je to tak stále, nielen aktuálne.

Filmy

Ako uvádza samotné Voyo, ponúka výber viac ako 1300 filmov. Tieto sú prehľadne zoradené podľa žánrov, resp. rozdelené do kategórií ako Filmy mesiaca, TOP 10 filmov týždňa, Slovenské a české klasiky, Dokumentárne a aktuálne aj Najlepšie filmy Zdeňka Trošku.

Na to aby som prešla všetky nie je priestor, ani čas, preto sa zameriam na svoju obľúbenú kategóriu a to je Krimi a thriller.

Voyo - Filmy kategórie

Krimi, thriller

Prvé rozčarovanie prišlo hneď potom, ako som si chcela pozrieť kompletný zoznam filmov tejto podkategórie – k dispozícii je presne 19 filmov daného žánru. Žeby bola ponuka obmedzená 7 dňovou akciou zadarmo?

Nie, prišla som na to, že je to úplná ponuka, pretože niektoré ďalšie kategórie – Rodinné filmy, Akčné alebo Romantické filmy sa dajú „rozbaliť“ a je ich podstatne viac.

Voyo - Rodinné filmy

Ale poďme sa teda pozrieť na filmy, ktoré sú k dispozícii.

Ide o známe filmy, ktoré už fanúšik žánru určite videl. Ja som z tohto radu tiež videla všetky, ktoré za videnie stoja, okrem jedného – Dieťa číslo 44 – javí sa byť zaujímavý. Je to však len jeden film…

Hodnotenie kategórie Filmy

Za mňa sklamanie, pretože môj obľúbený žáner je zastúpený veľmi chudobne.

Ďalším mínusom je fakt, že ani ako predplatiteľ nemáte k dispozícii všetky filmy, mesačný poplatok 5,99 vás oprávňuje k prístupu k cca 600 titulom. Za prémiové tituly, zaplatíte 0,95 – 2,30 € za jedno pozretie v závislosti od filmu.

A ešte ďalším mínusom je absencia možnosti zvoliť pozeranie filmu v pôvodnom znení, či už s titulkami alebo bez. Nemám rada dabing, signifikantne uberá z filmového zážitku. Samozrejme česť jedinej výnimke – nebohý pán Filipovský bol vo filmoch s Louis de Funès bez debaty lepší ako samotný originál.

Seriály

Aj tu je rozdelenie prehľadné a to na nasledujúce podkategórie:

 • Obľúbené na Voyo
 • Vybrali sme pre vás
 • Najnovšie epizódy
 • Rodinné
 • Telenovely
 • Dramatické
 • Komediálne
 • Historické
 • Krimi
 • Seriály podľa skutočných udalostí

Voyo - seriály

Táto sekcia je venovaná seriálom, z ktorých mnohé ste mohli vidieť aj na televíznych obrazovkách v ponuke TV Markízy. Tu si ich však môžete pozrieť s jedným obrovským benefitom – bez reklám.

V sekcii Najnovšie epizódy si viete pozrieť pokračovania aktuálne vysielaných seriálov, či už je to Kobra, Mama na prenájom, Kosti …. atď. A u niektorých vybraných seriálov si dokonca najnovšie epizódy môžete pozrieť ešte pred ich televíznou premiérou.

Momentálne sa to týka seriálov Dunaj, k vašim službám, Mama na prenájom, V hre je láska, Rany z lásky a Pán profesor. 

 

Hodnotenie kategórie Seriály

Mňa obsah neoslovil. Ale zdôrazňujem, je to len môj subjektívny názor. Ak ste fanúšikmi pôvodných slovenských seriálov, k niektorým, už videným seriálom sa radi vraciate, alebo máte radi telenovely, určite oceníte, že si ich tu viete užiť v rámci binge watching a hlavne bez reklám.

Pozitívom však je možnosť pozrieť si najnovšie epizódy momentálne najobľúbenejších seriálov v predstihu, skôr ako ich odvysiela TV.

Relácie

Táto kategória ponúka nasledujúci obsah:

 • Obľúbené na Voyo
 • Najnovšie epizódy
 • Stand-up
 • Reality Show
 • Zahraničné programy
 • Súťaže a zábava
 • Nestarnúci humor
 • Spravodajstvo a publicistika
 • Magazíny

Voyo- Relácie

Obľúbené na Voyo

Výber najpozeranejších relácií z celej kategórie.

Najnovšie epizódy

Aktuálne si tu môžete pozrieť posledné epizódy Televíznych novín, Love Island, Telerána a Jamy Levovej.

Stand-up

Špecifická kategória, ktorá na Slovensku nemá veľkú tradíciu, do popredia sa dostáva posledných pár rokov. To, že Voyo zaradilo do svojej ponuky aj tento žáner hodnotím pozitívne.

Nájdete tu stand-up vystúpenia napríklad Jakuba Zitron Ťapáka, Simony Salátovej, Sama Trnku, Ivana Kostru, Ondřeja Sokola, Štěpána Kozuba, Jakuba Gulíka, Martina Hatalu, alebo Milana Docent Sedliaka.

Reality Show

V tejto sekcii aktuálne nájdete epizódy Love Island, Farmy, Na nože, Možné je všetko, Zámenu manželiek a mnoho iného. Fanúšikov reality show Farma určite poteší aj exkluzívny obsah, ktorý sa do televízneho vysielania nedostane – režisérsky zostrih, ktorý nájdete len na Voyo.

Milovníci tohto žánru si svoju obľúbenú reality môžu vychutnať bez reklám a hoci aj celú sériu naraz.

Voyo - Reality show

Zahraničné programy

Obsah tvoria tiež prevažne Reality show – Love Island Veľká Británia, Love Island Austrália, Survivor Austrália, Svadba na prvý pohľad Austrália…, ale nájdete tu aj dokumenty – napríklad Matthew Perry – Spoveď, alebo Rozhovor s princom Harrym.

Súťaže a zábava

Zmes súťaží, stand-up, hudobných aj zábavných relácií – napríklad Možné je všetko, Chart show, Kredenc, ale nájdete tu aj takého veterána ako sú Cestoviny a mnoho ďalšieho.

Nestarnúci humor

S „veteránmi“ pokračuje Voyo aj v tejo sekcii. Zaspomínať si môžete napríklad pri reláciách ako sú Smiechoty, Vilomeniny, Hurikán, Všetci sú za dverami, Aj múdry schybí

Spravodajstvo a publicistika

Okrem vydaní Televíznych novín z predchádzajúceho dňa tu nájdete nielen posledné vydanie relácie Na telo, ale si ju môžete pripomenúť aj spätne, celé mesiace dozadu.

Magazíny

Varte s nami, Smotánka, Reflex a Teleráno. Epizódy týchto magazínov si tu môžete pozrieť znova.

Hodnotenie kategórie Relácie

Pre skalnú fanúšikovskú základňu Reality show a zábavných relácií je táto kategória určite vítaná. Ponuka je bohatá a nájdu sa v nej aj „poklady“ spred viac ako 20 rokov, ktoré v mnohých možno vyvolajú aj nostalgické spomienky.

Šport

V tejto sekcii získate prístup k live prenosom NHL, NFL, NBA a ďalších popredných svetových líg.

Nájdete tu aj relácie venované športu a športovcom, alebo sa môžete pripojiť k živému vysielaniu Nova Sport1, alebo Nova Sport2.

Voyo ŠportHodnotenie kategórie Šport

Asi nie som tým najpovolanejším človekom na hodnotenie tejto kategórie, ale ako laik si myslím, že športoví fanúšikovia na Voyo neprídu skrátka.

Niké Liga

Táto kategória je venovaná výlučne našej najvyššej futbalovej súťaži. Viete si tu pozrieť živé prenosy, ale aj spätne zo záznamu zápasy jednotlivých kôl, dokonca aj z predošlých sezón, ako aj jednotlivé vydania magazínov Góóól a Gól.mesiaca.

Hodnotenie kategórie Niké Liga

Podobne ako vyššie, pri Športe, táto špecifická sekcia určite osloví skalných fanúšikov, v tomto prípade slovenského futbalu.

Deti

V mnohých ohľadoch majú deti jednoduchší prístup k digitálnemu obsahu ako kedykoľvek predtým. Stále nás prekvapujú tým, ako veľmi rozumejú technológiám a ich využitiu.

Kategória Voyo Deti je jednou z možností ako zamerať zvedavosť dieťaťa na materiály vhodné pre jeho vek – praktickým pomocníkom pri tom vie byť aj funkcia Rodičovská kontrola, ktorú nastavíte v rámci Užívateľského účtu v časti Rodičovský zámok. Umožní vám nastaviť viacero úrovní ochrany v závislosti od veku dieťaťa.

Voyo - Rodičovský zámok

Obsah pre deti je tiež rozdelený do rôznych podkategórií:

 • Obľúbené na Voyo
 • Rozprávky po slovensky
 • Veselé seriálové príbehy
 • Animované rozprávky
 • Seriály pre najmenších
 • Zvierací hrdinovia vo filme
 • Filmy z kúzelnej ríše
 • Detské filmy
 • Československé rozprávky

Myslím, že nie je potrebné ich zvlášť rozoberať. Možno jedine sekcia Rozprávky po slovensky si žiada malé vysvetlenie.

Keďže ide o česko-slovenskú streamovaciu službu, jazykom niektorých rozprávok je čeština. Obsah podkategórie Rozprávky po slovensky je len v slovenskom jazyku.

Hodnotenie kategórie Deti

Priznám sa, toto je moja obľúbená kategória z ponuky Voyo. Obsah je bohatý, osloví každú vekovú kategóriu malých detí – od najmenších až po malých školákov.

A zlatá klasika starých československých rozprávok pravdepodobne posadí pred obrazovky sem – tam aj dospelých.

TV naživo

Tento obsah v rámci akcie 7 dní zadarmo nie je dostupný, ale pre predplatiteľov ponúka možnosť sledovania živého vysielania TV staníc Markíza, Doma, Daj to, Krimi, Nova Sport 1, Nova Sport 2 a Nova International.

Voyo Naživo

Hodnotenie kategórie TV naživo

Táto kategória dáva dokonalý zmysel pre divákov, ktorí si vystačia so stanicami Markízy a poprípade s bezplatným RTVS – nemusia platiť káblovku, ktorej mesačný poplatok môže byť výrazne vyšší ako cena Voyo.

Obľúbené

Sem si môžete uložiť filmy, alebo relácie, ktoré máte v pláne pozrieť, ale ešte ste sa k tomu nedostali, alebo ste ich videli a budete sa k nim radi vracať.

Technická stránka je veľmi jednoduchá:

Vyberiete si svoju obľúbenú reláciu v ponuke, prejdete na ňu kurzorom a potom už len kliknete na srdiečko na pravej strane a relácia sa okamžite objaví v sekcii Obľúbené, kde si ju môžete kedykoľvek otvoriť.

Voyo - označenie srdiecka

Hodnotenie kategórie Obľúbené

Za mňa je možnosť uložiť si svoje obľúbené relácie do samostatného oddelenia veľmi sympatická a užívateľsky prívetivá funkcia.

Pripravujeme

Posledná kategória ponuky ponúka prehľad pripravovaných relácií všetkých kategórií s dátumom premiéry a s načrtnutím obsahu. Pripravované programy si tiež môžete už v predstihu zaradiť k svojim obľúbeným.

Voyo - Pripravované

Hodnotenie kategórie Obľúbené

Ďalšia užívateľsky priateľská kategória, ktorú môžem hodnotiť len pozitívne.

Voyo – plusy a mínusy

Služba Voyo je dostupná na širokej škále zariadení, vrátane počítačov, mobilných telefónov, tabletov a smart televízorov a v rámci jedného predplatného ju môžete sledovať na ktoromkoľvek zariadení.

Keď sa oboznámite s jej ponukou, je na prvý pohľad zrejmé, že „menu“ je vyprofilované úzkym prepojením s televíziou Markíza a je zamerané predovšetkým na bohatý výber slovenského obsahu, najmä relácií, seriálov, aj archívov relácií TV Markíza.

Aké výhody a nevýhody so sebou teda Voyo z môjho pohľadu prináša?

Výhody

 • v rámci jedného predplatného je možné Voyo sledovať na rôznych zariadeniach
 • rozpozeraný program môžete dopozerať na inom zariadení
 • k jednému účtu je možné pripojiť 5 užívateľov, pričom dvaja môžu využívať službu naraz
 • prijateľná cena
 • veľmi pekný vizuál, k užívateľom priateľské, veľmi prehľadné prostredie, jednoduché ovládanie
 • čoraz viac obsahu vo Full HD kvalite
 • ponúka viac ako 10 000 hodín obsahu
 • možnosť sledovať Live 8 televíznych staníc – môže fungovať ako náhrada káblovej televízie
 • možnosť sledovania programu bez reklám
 • prístup k archívu TV Markíza
 • najnovšie epizódy obľúbených seriálov môžete sledovať v predstihu, pred uvedením v TV
 • niektoré programy je možné stiahnuť a sledovať offline
 • týždenná skúšobná doba zdarma
 • dostupné darčekové Voyo kupóny
 • Voyo, sa na rozdiel od iných streamovacích služieb nechystá zaviesť reklamy
 • zrušenie predplatného je veľmi jednoduché a môžete ho zrušiť kedykoľvek, len niekoľkými kliknutiami

Nevýhody

 • obsah zameraný predovšetkým na domácu produkciu a vychádzajúci z programovej ponuky TV Markíza
 • slabá ponuka celovečerných filmov
 • za „prémiové“ filmy sa pripláca
 • absencia možnosti zvoliť sledovanie filmov v pôvodnom znení
 • týždenná skúšobná doba zdarma nezahŕňa kompletnú službu
 • nie úplný obsah je možné sledovať offline
 • málo zahraničného obsahu

Zhrnutie

Ak by som mala vychádzať z nadpisu tejto recenzie – „Milujem, alebo nenávidím túto službu?“, musím povedať, že určite ju nemilujem. Ale zas na druhej strane, „nenávidím“ je veľmi silné slovo a takúto kategorizáciu si Voyo rozhodne nezaslúži.

Poďme to rozmeniť na drobné. Prečo ju nemilujem?

Ak si predplatím streamovaciu službu, robím to predovšetkým, teda vlastne, len kvôli obsahu, ktorý ponúka. A obsah je práve to, čím ma Voyo neoslovilo. Čiže si ho nepredplatím ani napriek úžasnému vizuálu, ani neuveriteľne príjemnému užívateľskému rozhraniu. Obe má nepopierateľne na jednotku.

A je tu druhá strana mince. Voyo je ideálnou a cenovo dostupnou alternatívou Netflixu, alebo HBO Max pre všetkých, ktorí:

 • majú radi pôvodné programy, súťaže a seriály
 • neradi pozerajú filmy v pôvodnom znení, resp. neradi čítajú titulky – na Voyo je všetko v slovenčine (prípadne češtine)
 • vystačia si s ponukou televíznych staníc Markízy a ušetria tak na poplatkoch za káblovú televíziu, alebo inú podobnú službu
 • žijú športom – na VOYO majú k dispozícii živé prenosy najvyšších zahraničných aj domácich súťaží
 • radi si pripomínajú zlatú česko-slovenskú klasiku
 • pre rodiny s malými deťmi – detský obsah sa zaobíde aj bez Disney trhákov, je veľmi pestrý

Summa summarum – VOYO sa dá milovať, nemilovať, ale nenávidieť určite nie.

Zdroje informácií:

 1. voyo.sk
 2. https://refresher.sk/147229-Takto-mozes-mat-Voyo-na-7-dni-zadarmo-Sleduj-serialy-ako-Ruza-pre-nevestu-Farma-ci-Mama-na-prenajom
 3. https://www.markiza.sk/clanok/621276-voyo-je-najznamejsou-streamovacou-sluzbou-na-slovensku-predstihlo-aj-celosvetovych-gigantov
4.9/5 - (10 votes)

Najnovšie články

Podobné články