✅ Survivor 2024: Na ostrove si zmerajú sily známa influencerka, bojovník MMA či profesionálny tanečník

Nová séria reality show Survivor Česko & Slovensko predstaví jedinečné osobnosti a veľkých hráčov s rozdielnymi charaktermi, názormi a prístupom k životu. Teraz budú zvádzať boj s počasím, prírodou, ostatnými aj sami so sebou. Na ostrove uprostred Karibského mora sa proti sebe postavia dva kmene: Titani a Lovci. Slovenskými želiezkami v ohni sú módna návrhárka a influencerka Rachel Karnižová, MMA zápasník Samuel Krištofič (Pirát) a art director a tanečník Martin Husár (Bandurko). Čítajte ďalej.

Súťaž a odmeny

Tí najúspešnejší sa budú viac ako dva mesiace snažiť poraziť svojich konkurentov.

Víťaz alebo víťazka si odnesie vysnívaný titul a rozprávkovú výhru 100 000 eur. Najnáročnejšia reality šou sveta Survivor Česko & Slovensko bude pribúdať na Voyo pravidelne v utorok a v stredu, prvá časť novej série bola zverejnená v utorok 27. februára 2024.

Život na ostrove

Ostrov v Dominikánskej republike pôsobí ako raj na zemi, ale žiť na ňom nie je ľahké.

Je to divoká príroda, kde sú pravidelne spaľujúce horúčavy, ktoré striedajú vytrvalé dažde a výrazné nočné klesanie teplôt.

Moderátor Ondřej Novotný sa teší na novú sezónu a verí, že súťažiaci prinesú ešte vyššiu úroveň hry.

survivor show 2024 Voyo

Záverečné slová producentky

Survivor bude o prežití v tých najťažších podmienkach, o spojenectve aj o schopnosti nepozerať sa na ostatných a ísť si za svojím cieľom. Skúška, ktorú nikde inde nezažijú, skúška, ktorá odhalí, kto z nich dokáže dôjsť až na koniec a odniesť si titul Survivor Česko & Slovensko 2024 a výhru 100 000 eur. Kreatívna producentka Adéla Brož zaručuje, že nová séria prinesie divákom poriadnu dávku emócií, zvratov, dilem, prehier, ale aj radosť z víťazstva a slzy dojatia.

Prečítajte si viac o službe Voyo v našom článku…

Súťažiaci v šou Survivor Česko & Slovensko

SAMUEL KRIŠTOFIČ

Pirát, 34 rokov, bojovník MMA

Bojovníka Samuela Krištofiča vo svete MMA športov nikto nenazve inak ako „Pirát“. Na konci minulého roka sa v Oktagone blysol skalpom Karlosa „Terminátora“ Vémolu, ktorého nemilosrdne knokautoval už v prvom kole. Samuel má za sebou ťažké detstvo. Otec bol alkoholik a matka ho aj s jeho sestrou vychovávala sama. Rodina často nemala peniaze, ale práve táto skúsenosť ho podľa jeho vlastných slov neustále posúva dopredu a pomáha mu byť lepším človekom aj športovcom. Na ostrove má v pláne hrať hru na zloducha s tvárou medvedíka. Ostatných súťažiacich si je pripravený získať predovšetkým svojím humorom.

RACHEL KARNIŽOVÁ

Rachel, 22 rokov, módna návrhárka

Rachel bola rozhodne najhlasnejšou účastníčkou tretieho ročníka reality šou Love Island Česko & Slovensko, kde sa dostala v páre s Claudom až do finále. Ich vzťah im ale nevydržal a v januári tohto roku pár oznámil rozchod. Už pred účasťou v Love Islande všetci na Slovensku vedeli, kto je Rachel, keď zverejnila informáciu o tom, že v minulom vzťahu bola obeťou domáceho násilia. Rachel je veľmi ambiciózna a vie, ako na seba upútať pozornosť. Kde je Rachel, nie je núdza o dobrodružstvo, drámu aj zábavu. Hoci to na prvý pohľad nemusí nechať na sebe poznať, je schopná veľmi múdro prispôsobiť svoje správanie tak, aby nakoniec dosiahla svoje.

ORNELLA KOKTOVÁ

Ornella, 31 rokov, podnikateľka

Ornella pôvodne začínala ako modelka a hosteska. Ako sama hovorí, preslávila ju láska. Konkrétne románik s o 36 rokov starším Josefom Koktom, ktorý bol v tom čase úspešným podnikateľom a bol ženatý s moderátorkou Gábinou Partyšovou. Dnes sú Ornella a Josef manželia a majú spolu tri deti. Ako spolu žijú a vychovávajú deti, mohli televízni diváci vidieť v programe Zámena manželiek. V bulvári sa často objavujú aj Ornellina matka a sestra, ktoré sú tiež výraznými osobnosťami. Napriek tomu, že ju ostatní súťažiaci môžu podceňovať, je rozhodnutá predviesť svoju tvrdú stránku a odolnosť. Na ťažké podmienky je pripravená a nerobí si z nich ťažkú hlavu. Pozná dobre hru a ide do nej s jasne stanoveným plánom. Chce ukázať svojim deťom, že ich mama je levica, ktorá sa dokáže vysporiadať s kadejakou výzvou. 

MARTIN MIKYSKA

Mikýř, 30 rokov, komik

Youtubera a komika Martina Mikysku poznajú ľudia na internete skôr pod pseudonymom Mikýř. Jeho relácia „Mikýřova úžasná pouť internetem“ kombinuje spravodajský formát s absurdným humorom. V roku 2021 moderoval hudobné Ceny Anděl, kde spoločne s muzikantom Jordanom Hayom parodovali „oscarovú“ facku Willa Smitha. Namiesto nej sa ale spolu bozkávali. Mikýř je bývalým úspešným snoubordistom a niekoľkonásobným majstrom Českej republiky v slopestyle. Do šou Survivor sa hlásil už v minulosti. Svoju účasť v súťaži berie ako výzvu, ktorá sa neodmieta a verí, že v starobe bude vďačný, že si túto príležitosť nenechal ujsť. Teší sa na športové výzvy a s diskomfortom aj nepríjemnými situáciami plánuje bojovať humorom. Na ostrove mu budú najviac chýbať jeho priateľka a jazvečík.

IVANA JIREŠOVÁ

Ivana, 47 rokov, herečka

Ivana sa preslávila úlohou v seriáli Ordinace v růžové zahradě, ktorý TV Nova začala vysielať v roku 2005. Okrem neho sa objavila aj v druhej sérii šou Tvoje tvář má známý hlas. Je známa svojím nadšením pre jogu a zdravý životný štýl. V minulosti bola aj redaktorkou módneho časopisu Harper’s Bazaar. Prešla si ťažkým rozvodom. So svojím exmanželom mala vyhrotené vzťahy a čelila nepríjemným útokom. Zmierili sa krátko pred jeho úmrtím. Herečka verí, že život jej posiela príležitosti, ktoré majú zmysel a takto vníma aj svoju účasť v súťaži. Najväčšie obavy má z toho, ako bude schopná vychádzať s ostatnými ľuďmi, pretože sama za seba hovorí, že nedokáže svoje emócie skrývať. Najväčšou výzvou je pre ňu sociálna hra, pretože je pre ňu dôležité vychádzať s ľuďmi čestne a otvorene. Vie ale, že niekedy aj lož k šou Survivor patrí a chce si vyskúšať, či to dokáže.

MARTIN PRÁGR

Márty, 29 rokov, tanečník

Martin začal tancovať už v siedmich rokoch a do povedomia širokej verejnosti sa zapísal ako účastník troch ročníkov súťaže StarDance. Jeho tanečnými partnerkami boli Gabriela Soukalová, Simona Babčáková a Iva Kubelková. V tanečnej súťaži bola väčšina pozornosti venovaná jeho slávnym partnerkám, so Survivorom ale prichádza chvíľa, aby zažiaril on sám. Je človekom, ktorý sa nikdy nevzdáva a keď sa už pre niečo rozhodne, venuje maximálne úsilie a sústredenosť tomu, aby uspel. To platí aj pre jeho účasť v súťaži, ktorú berie ako výzvu a chce ju využiť na 100 %. Okrem tanca sa do pamäte ľudí zapísal aj benefičnou akciou na pomoc Hodonínu po ničivom tornáde.

DENISA DVOŘÁKOVÁ

Denisa, 32 rokov, topmodelka

Denisa je česká topmodelka, ktorá v roku 2006 vyhrala svetové finále súťaže Elite Model Look. S modelingom začínala v pätnástich rokoch. Predvádzala pre najslávnejších svetových návrhárov Christiana Diora, Burberryho, Chanel, Chloé, Johna Galliana, Karla Lagerfelda, Kenzo, La Perlu alebo Pradu. Vďaka svojej profesii tiež precestovala celý svet. Pracovala v Paríži, Miláne, Berlíne, Barcelone alebo New Yorku a je tiež držiteľkou svetového titulu Modelka roka. Jej život a kariéra je splneným snom mnohých dievčat. Denisa rozhodne nie je krehkou a rozmaznanou dievčinou, ako si o nej ľudia myslia. Na svoju účasť v súťaži sa starostlivo pripravovala. Napríklad sa učila, ako zapáliť oheň pomocou kremeňa.

SEBASTIAN NAVRÁTIL

Sebastian, 32 rokov, hudobník

Spevák a skladateľ Sebastian v roku 2012 vystupoval so svojou kapelou v súťaži Česko Slovensko má talent, ale vtedy veľký úspech nedosiahli. Sebastian sa postupne preorientoval na sólovú kariéru a čoskoro sa mu podarilo preraziť. V roku 2015 bola jeho pieseň „Toulavá“ najhranejšou skladbou českého internetu a získal za ňu aj Českého Slávika 2015 v kategórii Najstreamovanejšia nahrávka. Za posledný rok zmenil vo svojom živote mnoho vecí – rozchod s dlhoročnou priateľkou, zmena hudobného štýlu… a aj svoju účasť v šou Survivor vníma ako pokračovanie tejto premeny alebo odrazový mostík. Berie ju ako výzvu, v ktorej uplatní svoju prirodzenú súťaživosť a taktiež ako príležitosť vystúpiť zo svojej komfortnej zóny. Chce reprezentovať popových spevákov a dokázať, že aj oni sú drsní a majú na to sa popasovať s tak ťažkou výzvou. Jeho súčasnou partnerkou je modelka a víťazka Českej Miss z roku 2016 Andrea Bezděková, ktorá súťažila vlani v reality šou Survivor Česko & Slovensko.

YENIFER CAO

Yenifer, 30 rokov, infuencerka

Yenifer je dcérou vietnamských rodičov, ktorí spolu pracovali v továrni v Rusku a následne sa presťahovali do Nemecka, kde sa Yenifer narodila. Kvôli problémom s prisťahovalectvom sa ale následne musela celá rodina presunúť do Česka. Keďže jej rodičia museli veľa pracovať, zverili svoje deti do starostlivosti strýkovi. Po rokoch sa aj s bratom presťahovala späť do Nemecka, kde jej brat tragicky zahynul pri autonehode. Yenifer sa následne vydala, ale jej manželstvo nemalo dlhé trvanie. V súčasnej dobe by sa rada viac venovala herectvu. Objavila sa v seriáli Boží mlýny, reality šou Zlatá mládež a v roku 2020 aj v súťaži MasterChef Česko. Rada by svojou účasťou v súťaži ľuďom a svojim blízkym ukázala, že to, ako sa prezentuje na sociálnych sieťach je len fasáda a že v živote je nutné prekonávať ťažké veci, aby človek dosiahol niečo výnimočné.

MICHAEL SKALICKÝ

Michael, 33 rokov, operný spevák

Michael je trinásť rokov operným spevákom, a navyše v Prahe prevádzkuje dve krčmy. Na základnej škole bol šikanovaný, pretože bol pre ostatných ryšavým spievajúcim chlapcom s výrazným a neprepočuteľným hlasom. Pochádza z rozvedeného manželstva a vychovávala ho predovšetkým jeho matka. S otcom mal kvôli svojmu coming outu komplikovaný vzťah, ale teraz sa snažia spolu vychádzať. Svojou účasťou v súťaži by mu rád dokázal, že nie je slabý, ani zženštilý a že aj ako gay môže byť skutočným mužom. Michael sa nebojí ukázať emócie, rád okolo seba šíri pozitívnu energiu, ale zároveň nezabúda, že ide o hru a je pripravený hrať tvrdo, vážne a strategicky. Michael je osobnosť, ktorú nemožno prepočuť. Vždy si prial byť sólovým spevákom a verí, že sólo dostane zatiaľ aspoň v hre Survivor.

VERONIKA SAUNDHOLZOVÁ

Veronika, 23 rokov, študentka

Veronika je veľmi cieľavedomá a kvôli úspechu je schopná urobiť takmer čokoľvek. V roku 2021 získala titul Miss Sympatie. Do šou Survivor sa neúspešne hlásila už vlani. Odvtedy sa naplno vrhla do cvičenia a schudla 10 kíl. V súťaži chce naplno využívať všetky svoje zbrane, aby si získala dôveru ostatných ľudí. Nebojí sa použiť lož, ohnúť informácie vo svoj prospech a tvoriť tajné aliancie na viacerých stranách. Uvidíme, či dokáže udržať tajomstvo a či ostatní uveria jej nevinnému výrazu krehkej blondínky.

MARTIN CAREV

Martin, 25 rokov, cestovateľ

V šestnástich rokoch Martin založil kanál na YouTube s názvom Jmenuju se Martin, ktorý má teraz viac ako 500 000 odberateľov. O tri roky neskôr ho časopis Forbes označil za 20. najvplyvnejšieho Čecha na sociálnych sieťach. Stále je jedným z najobľúbenejších influencerov generácie Y. Pôsobí aj vo svete modelingu a vydal aj niekoľko vlastných piesní. V roku 2022 sa objavil v programe Tvoje tvář má známý hlas. V posledných rokoch sa venoval predovšetkým cestovaniu po svete a malú rolu si strihol aj v seriáli Ulice. Martin je veľkým fanúšikom šou Survivor, má naštudované všetky série súťaže, vrátane zahraničných verzií. Vďaka extrémnym výletom, ktoré počas svojich ciest podnikol, je pripravený na tvrdé podmienky, ktorým bude musieť na ostrove čeliť.

ADÉLA KREJDLOVÁ

Adéla, 22 rokov, speváčka

Adéla sa v roku 2020 zúčastnila šou SuperStar, kde postúpila medzi dvadsaťpäť najlepších. Potom začala skladať vlastné piesne. V súčasnej dobe sa venuje hlavne cestovaniu a modelingu. O účasť v šou Survivor veľmi stála a prípravám obetovala maximum. Do súťaže ide so stratégiou: preľstiť, prežiť a obohrať. Najväčší problém pre ňu bude predstavovať digitálny detox a tiež smútok za blízkymi. V prípade víťazstva by finančnú výhru investovala do vlastnej kaviarne, ktorú by rada prevádzkovala so svojím priateľom.

JACK HAMID

Jack, 46 rokov, hotelový manažér

Jack sa narodil v Káhire, vo vplyvnej rodine. Jeho otec pôsobí ako medzinárodný diplomat a jeho matka bola úspešnou podnikateľkou v lekárnictve. Jeho sestra je profesorkou na káhirskej univerzite a jeho brat sa živí ako pilot. Jack mal vďaka tomu tvrdú výchovu a chodil aj na armádnu školu, odkiaľ si vraj do súťaže nesie rôzne skúsenosti. Tlak jeho rodiny, a predovšetkým jeho otca, bol naňho ale príliš silný a chcel ukázať, že dokáže preraziť sám, spôsobom, ktorý je mu viac vlastný. Dnes je Jack so svojimi súrodencami v kontakte len zriedka a nestýka sa ani s otcom. Jack je rozvedený a má štvorročného syna. Tomu by rád ukázal, že jeho otec je hrdina. V Česku žije už 15 rokov a dlhé roky sa živí ako manažér päťhviezdičkových hotelov. Do šou Survivor sa prihlásil, aby našiel sám seba a pravých priateľov. Miluje pozornosť a je schopný urobiť čokoľvek, aby ju získal. Hovorí o sebe, že je príliš čestný, s každým sa rýchlo skamaráti. Je ale tiež „drama queen“, a vie, že v ostatných bude vzbudzovať emócie. Či už pozitívne, alebo negatívne. Pokiaľ by vyhral, ​​rád by všetky peniaze venoval deťom bez domova.

JAKUB BÍNA

Jakub, 39 rokov, tréner

Jakub je spevákom skupiny Skyline, ktorá sa zameriava na elektronickú tanečnú hudbu. Je známy svojou extrémnou premenou z party zvieraťa na trénera fitness a kulturistiky. Ako tréner účinkoval v programe Zpátky na vrchol na internetovej televízii, kde ľuďom radil so zmenou životného štýlu. Neváha pred ostatnými ľuďmi hovoriť otvorene o svojich pocitoch a vyjadrovať sa k tabuizovaným témam. Vo svojom živote vyhľadáva najťažšie výzvy, ktoré by mohol prekonať. Do súťaže ide s motiváciou vyskúšať si pobyt na ostrove v spoločnosti ľudí, ktorých vôbec nepozná. Je veľmi úprimný a tvrdý, s ostatnými nemá zľutovanie, nerád ustupuje a rozhodne nie je tým, kto sa nechá umlčať. Má jediný cieľ a to dôjsť až na koniec a vyhrať.

FILIP KŘÍŽEK

Filip, 24 rokov, hasič

Filip je impulzívny drsniak a mnohí si ho môžu pamätať z hranej reality šou Praha – deň & noc. V šestnástich rokoch vážil 131 kg, potom počas jedného roka schudol 50 kg. Dobre si pamätá, aké to je byť hladný. Vždy túžil stať sa hrdinom, preto sa tiež rozhodol pre povolanie hasiča. Je súťaživý a túži po vďake a uznaní od ostatných. Zároveň je sebavedomý a vždy je rád stredobodom pozornosti. Má zmysel pre spravodlivosť. V súťaži sa pravdepodobne zamotá do každého konfliktu a bude sa v ňom zastávať ľudí, ktorí mu budú blízki. Zároveň je ale pripravený hrať tvrdú hru a bojovať hlavne sám za seba, keď to bude potrebné. Doma mu fandí jeho priateľka a ročný syn.

NIKOLA KABÁTOVÁ

Nikola, 31 rokov, programátorka

Nikola pochádza z piatich súrodencov. Jej matka je samoživiteľka a otec sa o ňu nikdy príliš nezaujímal. Jej život sprevádza niekoľko tragédií. Babička a sestra uhoreli pri požiari a jej matka utrpela zranenie pri páde zo skaly a ona sa o ňu následne musela starať. Napriek tomu, že nemala s otcom príliš dobrý vzťah, starala sa o neho v období, keď bol psychicky na dne. Vo svojom osobnom živote by Nikola chcela niečo dokázať sama pre seba. Vo voľnom čase tancuje street dance a v tanečnej škole odovzdáva svoje skúsenosti deťom. Nikola je oddanou fanúšičkou šou Survivor, videla takmer všetky zahraničné série a to, že sa súťaže môže zúčastniť, je pre ňu splnením jej sna. Hru má starostlivo naštudovanú a dokáže vďaka tomu postupovať strategicky. Pred ostatnými súťažiacimi chce tajiť svoju skutočnú profesiu, aby si o nej nemysleli, že je príliš múdra.

JANA ZICKLEROVÁ

Jana, 52 rokov, trénerka

Janu pred dvoma rokmi zasiahla ťažká osobná strata. Kvôli covidu prišla o muža, s ktorým bola v manželstve dvadsaťpäť rokov. Svoju dcéru, ktorá študuje na vysokej škole, odvtedy vychováva sama a teraz je otvorená všetkému, čo jej život a budúcnosť prinesie. Do šou Survivor sa hlásila po tretíkrát a tento rok konečne prišla jej šanca. Jej najbližší jej rozhodnutie ísť do súťaže prijali s nadšením a podporujú ju. Na svoj vek je aj vďaka svojej profesii vo veľmi dobrej kondícii. Športuje od útleho veku a až na gymnastiku jej žiadny šport nie je cudzí. Je disciplinovaná aj drsná a do súťaže ide s jednoznačným odhodlaním zvíťaziť. Je prirodzenou vodkyňou, príkladom vytrvalosti a rada by všetkým ukázala, že v šou Survivor môže zvíťaziť aj žena. V súťaži sa teší aj na digitálny detox, očakáva, že si pobytom na ostrove vyčistí myseľ.

MARTIN HUSÁR

Bandurko, 30 rokov, art director

Martinova prezývka „Bandurko“ vo východoslovenskom slangu znamená „zemiak“. Profesionálne tancuje a pre server RukaHore natáča rozhovory. Rád žije naplno a je veľmi cieľavedomý. Život mu nenachystal vždy jednoduché situácie a stratil mnoho blízkych. V Bratislave ho prezývajú „nočný starosta“, vie kedy sa čo deje, pozná kadekoho a miluje život ulice. Survivor má dôkladne naštudovaný. Je pripravený taktizovať a hrať sa s ostatnými hráčmi, ktorých sa bude snažiť poraziť. Na ostrove mu budú najviac chýbať priatelia a rodina, kultúrny život a hudba. V Survivore by tiež rád všetkým ukázal, že dokáže byť nielen kreatívny, ale aj že je veľkým bojovníkom. Hovorí o sebe, že je rozvážny pozorovateľ a zasiahne vždy v pravú chvíľu.

TOMÁŠ RYS

Tomáš, 40 rokov, streamer

Tomáš je energický aj trochu šialený ​​typ, ktorý si rád robí srandu z ľudí na internete. Tiež je trochu ľahkomyselný a prostoreký. Na internete sa preslávil tým, že vo svojich streamoch prezradil detailné informácie o svojich bývalých vzťahoch. Sedemnásť rokov hral futbal, s vekom ale potom presedlal na hranie futbalu online a teraz sa živí ako herný streamer. V osobnom živote je cieľavedomý,  ale hovorí o sebe, že sa stále cíti ako chlapec, ktorý má ešte čas užiť si dobrodružstvo a zábavu. Napriek tomu, že má dlhoročný vzťah, nie je pripravený na záväzky, uvidíme, či mu šou Survivor prichystá dobrodružstvo, po ktorom zmení postoj. Svoju účasť v súťaži berie ako výzvu. Sám seba vníma ako vodcovský typ. Nemá ale problém fungovať v kolektíve, je kamarátsky a mohol by byť tým, kto bude svojimi vtipmi a pozitívnou náladou pozdvihovať morálku.

IVA SKUPNIK

Iva, 29 rokov, audítorka

Iva priznáva, že v živote si prechádza existenciálnou krízou. Doteraz sa vždy snažila byť tou dobrou a poslušnou dievčinou, presne tak, ako sa to od nej žiadalo. Je vydatá a od okolia cíti tlak na to, aby už mala rodinu. Survivor preto považuje za príležitosť, ako sa zo svojej pozície vymaniť a urobiť konečne to, čo chce ona a ukázať všetkým, že dokáže mať svoj názor a ísť si za svojím vlastným snom. Verí aj, že jej ostrov zmení pohľad na svet a bude potom lepšie pripravená prijať záväzky, ktoré sa od nej očakávajú. Na ostrove jej najviac budú chýbať mačka a manžel. Najväčšie esá v rukáve, ktoré chce v súťaži použiť, sú komunikatívnosť, tvrdohlavosť i odolnosť. Netají sa ani tým, že pokiaľ pôjde do tuhého, použije aj ženské zbrane. Prípadnú výhru by použila na splatenie hypotéky.

KRISTINA ALEXANDRA HRBKOVÁ

Kristina, 29 rokov, policajtka

Má vyštudované právo a už štyri roky pracuje ako policajtka. Žije v Olomouci, ale za prácou dochádza do Prahy, preto nemá príliš veľa voľného času. Ten zostávajúci vypĺňa predovšetkým športom. Pracuje na rovnakom oddelení so svojím snúbencom. Pracujú v teréne a sú tými, ktorí na miesto činu vyrážajú ako prví. Vďaka svojej profesii si prešla už množstvom krízových situácií. Svoju prácu zároveň berie ako svoje hobby a hovorí, že sa v nej našla. Do šou Survivor sa prihlásila, pretože chce zažiť niečo nové a otestovať svoje hranice. Rada by všetkým ukázala, že policajtky sú silné a nie sú len obyčajnými vešiakmi na uniformu. Napriek tomu, že Kristina všeličo vydrží, najviac jej bude chýbať jej psík Samík a pri myšlienke na neho sa drsná policajtka zmení na milú a starostlivú „psiu mamu“.

Ohodnotiť článok

Najnovšie články

Podobné články