Ako spevniť prsia – Skúste tieto overené tipy!

Vedeli ste, že existuje hneď niekoľko overených cvikov, vďaka ktorým môžete mať pevnejšie, plnšie a väčšie prsia? Nie, nie je to žiadna utópia. A zvládnete to aj cvičením doma! Vďaka správnym cvikom navyše spevníte celú postavu a zlepšíte celkový postoj. Čítajte ďalej a dozviete sa, ako spevniť prsia.

Cviky na spevnenie pŕs: Začnite doma

Cvičenie síce ovisnuté prsia úplne nenavráti do pôvodného stavu, ale pri posilňovaní prsných svalov, najmä tých horných, sa prsia opticky spevnia. Koža cvičením naberie na elasticite a prsia zrazu nevyzerajú tak ovisnuté.

V tomto článku sme si pre vás pripravili niekoľko cvikov, ktoré môžete cvičiť aj doma. Postačí vám k tomu iba podložka na cvičenie.

Kliky: Základ pre pevné prsia

Kliky sú stávkou na istotu, no aby ste dosiahli vytúžený efekt, musíte ich vykonávať technicky správne. Kliky sú jednoduchým, no účinným cvikom, ktorý môžete zahrnúť do svojej cvičebnej rutiny.

Ako sme už spomenuli, kliky sú najznámejším cvikom na posilnenie prsných svalov. Klikovať by ste mali ideálne na dennej báze, aby vám dostatočne spevneli ruky a prsné svaly. Kľaknite si tak, že sa zeme budete dotýkať iba dlaňami a špičkami na nohách. S výdychom sa pomaly priblížte k zemi, s nádychom narovnajte. Ak je to pre vás náročné, môžete začať s tzv. ženskými klikmi. Tento cvik opakujte dve série po 20 opakovaní.

Alternatíva: Kliky proti stene

Kliky proti stene sú ideálnym začiatkom pre tých, ktorí s cvičením ešte len začínajú. Postavte sa asi meter od steny a oprite si o ňu dlane, prsty končia na úrovni vašej brady. Lakte majte mierne natiahnuté. S výdychom sa približujte smerom k stene, s nádychom ruky vystierate. Dajte si pozor na rovný chrbát a nohy na šírku panvy. Tento cvik opakujte dve série po 20 opakovaní.

Plank

Plank, alebo doska, pôsobí na prvý pohľad jednoducho, ale v skutočnosti je to náročný cvik. Posilňujete ním prsné svaly, aj svaly na rukách, chrbte, bruchu, nohách a bokoch. Na začiatku vydržíte v planku maximálne pár sekúnd, no tréningom tento čas postupne predĺžite na niekoľko minút. Urobte si pozíciu ako pri klasických klikoch, lakte majte na úrovni ramien, mierne pokrčené, chrbát vystretý, brucho stiahnuté. Pozerajte sa do zeme a držte.

Rozpažovanie

Rozpažovanie s ľahkou váhou je ďalším efektívnym cvikom na spevnenie prsných svalov. Pre tento cvik stačia aj fľaše s vodou, ak nemáte činky.

Pre tento cvik budete potrebovať závažie, napríklad fľaše s vodou, ak doma nemáte činky. Ľahnite si na zem, zdvihnite ruky so závažiami a pomaly rozpažujte. Dávajte pozor, aby ste mali ruky vždy nad úrovňou hrudníka. Tento cvik opakujte dve série po 30 opakovaní.

Stláčanie

Na stláčanie môžete použiť loptičku alebo koliečko na cvičenie. Postavte sa alebo posaďte, vyrovnajte chrbát.

Koliečko na cvičenie

Medzi dlane si dajte predmet a stláčajte ho čo najsilnejšie, frekvenciou cca 1x za sekundu. Tento cvik môžete realizovať aj bez predmetu, stačí, ak dlane spojíte a tlačíte proti sebe aspoň 30 sekúnd. Opakujte aspoň 20x za sebou.

Plávanie: Efektívne cvičenie pre celé telo

Možno vás to prekvapí, ale na cvičenie pŕs je veľmi účinné aj plávanie, najmä štýl „prsia“.

Ak máte blízko plaváreň, alebo trávite v lete veľa času pri mori alebo v bazénoch, zapojte do svojho pravidelného tréningu aj plávanie. Ideálne hodinku 2 – 3 x do týždňa. Nielenže posilníte prsné svaly, ale spevníte aj celé telo. Plávanie je navyše veľmi šetrné ku kĺbom.

Ako viem, že cvičím správne?

Základom je pravidelnosť. Urobte si z cvičenia rituál. Je to váš čas. Zaobstarajte si pekné športové oblečenie a najmä športovú podprsenku.

Bez nej je v mnohých ohľadoch cvičenie nepohodlné a nepraktické. Cviky na prsia môžete cvičiť pokojne aj každý deň, ideálne aspoň 2 – 3 x do týždňa. Snažte sa vždy čo najprecíznejšie dodržiavať správne prevedenie cvikov.

Prvé výsledky: Kedy ich môžete očakávať?

Prvé výsledky by ste mali zbadať už po dvoch týždňoch. Dôjde k prvotnému spevneniu kože a prsných svalov.

Veríme, že to bude výsledok, ktorý vás dostatočne namotivuje k tomu, aby ste cvičenie prsných svalov zaradili do svojej pravidelnej a obľúbenej rutiny.

Ovisnuté poprsie: Prečo prsia menia tvar?

Tvar ženských pŕs sa v priebehu života prirodzene mení.

Na vine nie je iba tehotenstvo a s ním spojené kojenie, ktoré prsiam na pevnosti jednoznačne uberie. Podieľa sa na tom aj gravitácia, starnutie alebo výrazné zmeny telesnej hmotnosti.

pevné prsia

Vitamíny, krémy a gély: Fungujú skutočne?

Akonáhle dospejete do fázy, keď vás ovisnuté prsia začnú trápiť, pravdepodobne vás prvotná zúfalosť privedie k „zázračným“ vitamínom a tabletkám.

Presvedčivé reklamy sľubujú zázraky takmer na počkanie, tie sa však väčšinou nedejú. Poškodené väzivové tkanivo žiadne krémy ani tabletky nespravia.

Prsia preto dostatočne hydratujte už vo chvíli, keď sú ešte pevné, a myslite na to, že počas tehotenstva váš dekolt vyžaduje dvakrát takú starostlivosť.

Skvelá podprsenka dokáže zázraky

Radšej než do mastí a iných prípravkov investujte do kvalitnej podprsenky. Podprsenka vám síce prsia nezdvihne natrvalo, ale dodá vám sebavedomie minimálne vo chvíľach, keď sa chcete cítiť atraktívne.

Pevný a sexy dekolt vám vykúzli kvalitná push-up podprsenka, ktorá vám v prípade potreby zväčší prsia až o dve čísla.

Ešte predtým, ako sa pustíte do výberu podprsenky, dôkladne sa zmerajte, aby vám podprsenka naozaj dobre sedela.

Pozdvihnutie a modelácia poprsia: Kedy zvážiť chirurgický zákrok?

Ak cviky nezaberajú a pokles poprsia je naozaj neúnosný, tou riskantnejšou, avšak veľmi vyhľadávanou metódou na spevnenie poprsia, je modelácia a pozdvihnutie poprsia alebo mammaplastika. Tá by mala byť vždy až posledným riešením na odporučenie lekára. Pri tomto zákroku veľkosť poprsia ostáva rovnaká a mení sa iba jeho tvar.

Odborníci odporúčajú nechať medzi kojením a operáciou odstup aspoň 6 mesiacov.

Záver

Spevnenie pŕs je proces, ktorý si vyžaduje pravidelnosť, trpezlivosť a správne prevedenie cvikov. Cvičením môžete dosiahnuť pevnejšie, plnšie a opticky väčšie prsia. Kvalitná podprsenka a hydratácia pokožky sú dôležitými súčasťami starostlivosti o prsia. Ak sa rozhodnete pre chirurgický zákrok, vždy konzultujte svoje možnosti s odborníkom.

Zdroje:

  1. https://www.medicinenet.com/is_it_possible_to_firm_up_sagging_breasts/article.htm
  2. https://www.healthline.com/health/home-remedies-for-sagging-breast
  3. https://www.webmd.com/women/what-to-know-about-sagging-breasts
4.8/5 - (10 votes)

Najnovšie články

Podobné články