Prirodzene bezlepková ciroková, cícerová a teffová múka

Prirodzene bezlepkové múky otvárajú dvere do sveta výnimočných možností v bezlepkovej kuchyni. V tomto článku sa dozviete všetko, čo potrebujete vedieť o cirokovej, cícerovej a teffovej múke, vrátane toho, ako ich správne použiť a zamieňať pri príprave jedál pre bezlepkových gurmánov.

Rozdiel medzi cirokovou, cícerovou a teffovou múkou

Všetky tri spomínané múky sú prirodzene bezlepkové, čo znamená, že sú skvelou voľbou pre tých, ktorí sa vyhýbajú lepku v ich strave. Avšak, hoci sú všetky bezlepkové, každá z nich má svoje vlastné charakteristiky:

  • Ciroková múka má jemnú orechovú až celozrnnú chuť, ktorá sa výborne hodí do koláčov, pečiva, placiek, palaciniek a ďalších sladkých dobrot. V kombinácii s pohánkovou múkou dosiahnete fantastickú celozrnnú chuť, ktorá sa skvele hodí do pekárenských výrobkov.
  • Cícerová múka je známa svojou schopnosťou dodávať pečivu vzdušnosť a ľahkosť. Je ideálnou voľbou na prípravu chlebov, koláčov, placiek, a cestovín. Navyše, môžete ju použiť aj ako zahusťovadlo pre omáčky a prívarky.
  • Teffová múka obsahuje bohaté množstvo minerálov, bielkovín a vlákniny. S jej neutrálnou chuťou je skvelou voľbou na hútne chleby a pikantné druhy koláčov. Môžete ju využiť aj na prípravu pizze, doliek, alebo dokonca ako polentu vo hrubšej zrnitosti.

Viac než len bezlepok: zdravotné výhody múk

Okrem svojej bezlepkovej povahy majú tieto múky aj ďalšie výhody.

Ciroková múka je bohatá na minerály a vlákninu, cícerová múka poskytuje vzdušnosť pečivu a má charakteristickú chuť, a teffová múka obsahuje minerály, vlákninu, bielkoviny a antioxidanty.

Všetky tri múky sú skvelým doplnkom pre bezlepkovú kuchyňu a ponúkajú rôznorodé chuťové zážitky, čo ich robí nepostrádateľnými pre všetkých milovníkov dobrej stravy.

Kombinácia a náhrady

Nie je problém nahradiť jednu múku za druhou, a dokonca aj za iné bezlepkové múky, ak máte konkrétnu múku nedostupnú. Napríklad, cirokovú múku môžete nahradiť za prirodzene bezlepkovú bielu alebo celozrnnú ryžovú múku. Cícerovú múku zase môžete nahradiť quinoou, amarantom, celozrnnou ryžovou, alebo pohánkovou múkou. Teffovú múku je možné nahradiť pohánkovou, ovsenou, cirokovou, alebo celozrnnou ryžovou múkou.

Takže nebojte sa experimentovať a objavujte nové chutí v bezlepkovej kuchyni. S týmito múkami je možností nekonečne veľa!

4.5/5 - (11 votes)

1 komentár

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Najnovšie články

Podobné články